Історія

Міжнародна конфедерація практичної стрільби (МКПС) була утворена для популяризації, підтримки та розвитку практичної стрільби.

Мистецтво стрільби сягає своїм корінням глибоко у Середньовіччя, але тільки з середини XIX століття воно почало розвиватися як спорт. Близько 200 років тому стрільці почали збиратися для тренувань і змагань у різноманітних стрілецьких дисциплінах.

Практична стрільба зародилася у південній Каліфорнії (США) у другій половині 50-х років XX століття і швидко поширилася у всьому стрілецькому світі. Оскільки цей спорт залучав все більше і більше уваги, учасники стали підшукувати більш правильну структуру організації та проведення змагань. І як результат, в травні 1976 року, на Міжнародній пістолетній конференції, що проходила у місті Колумбія (штат Міссурі), зібралися спортсмени, які представляли різні куточки світу.

Джефф Купер 1-й Президент МКПС
Джефф Купер 1-й Президент МКПС

На конференції обговорювалася структура, організаційні деталі та майбутнє практичної стрільби. Була так само прийнята Конституція (натисніть, щоб переглянути поточну версію), яка і поклала початок Міжнародній конфедерації практичної стрільби (МКПС). Точність, потужність і швидкість були визнані як основні елементи та стали фундаментальними в МКПС.  Девіз — DVC — Diligentia, Vis, Celeritas (Точність, Потужність, Швидкість) покликаний зображати собою рівноцінну важливість цих трьох елементів. Так само були розроблені правила і систематизовані безпечні навички поводження зі зброєю.

Історія українського регіону МКПС

Олександр Мілюков Регіональний директор українського регіону МКПС і Нік Алексакос Президент МКПС (1995-2016 рр.)
Олександр Мілюков Регіональний директор українського регіону МКПС і Нік Алексакос Президент МКПС (1995-2016 рр.)

Практична стрільба в Україні зародилася завдяки Аббасову Руслану, який 2001 р. пройшов членський та суддівський семінари закордоном та привіз даний вид спорту в Україну поділившись нею з Мілюковим Олександром. Разом вони почали популяризувати та розвивати практичну стрільбу в Україні. Аббасов Руслан був першим членом МКПС на Україні та став першим Регіональним директором українського регіону МКПС. 

7 грудня 2003 року група ентузіастів провела перше змагання з практичної стрільби на Україні. У них взяло участь 17 осіб та було лише 3 вправи.

Основна робота до 2010 року була направлена на популяризацію практичної стрільби серед ентузіастів стрілецького спорту, власників зброї та власників збройова компанія.

І ось у 2013 році кількість членів МКПС України досягла свого піку у 650+ членів, порядку 7 змагань III рівня. Але, на жаль, через обставини, що сталися в Україні, вже під кінець 2014 року кількість членів в МКПС України становила близько 150 осіб та було проведене лише 1 змагання.

Після довгого спаду, практична стрільба почала відновлюватись у 2016-2017 роках.

У 2019 році ми вийшли на рівень 2013 року: 600 членів та 5 змагань III рівня.

Станом на 2019 рік Україна посіла 22 місце за кількістю членів та 13 місце за кількістю змагань III рівня серед 105 регіонів. У цьому році наші спортсмени здобули 28 президентських медалей.

На початку 2020 року вже було заплановано 7 змагань III рівня, що підтверджує активний розвиток нашого руху, але внаслідок пандемії, що сталася у світі, на цей час проведено лише 2 змагання.

Таким чином, на сьогоднішній момент український регіон МКПС це близько 700 активних стрільців-членів МКПС, серед яких силовики історично займають значну частину; 24 членських та 3 суддівських семінарів, 5 змагань III рівня з практичної стрільби в різних областях України, а також 3 Чемпіонати України різних силових структур.

Всі члени МКПС є безпечними та відповідальними стрільцями та власниками зброї, які повною мірою розуміють той факт, що зброя вимагає поваги та звернення на Ви, незалежно від обставин. Дане твердження доводить факт, що за той насичений час існування, який налічує український регіон МКПС, на наших змаганнях не було жодного нещасного випадку пов’язаного з необережним поводженням зі зброєю.

Ми виросли та отримали визнання не тільки всередині країни, а й на міжнародній арені. Стрільці український регіон МКПС регулярно беруть участь в міжнародних змаганнях і чемпіонатах різного рівня, при цьому стабільно займають гідні та навіть призові місця.

Міжнародна спільнота МКПС дружньо прийняло нас до свого складу та завдяки цьому ми маємо постійну можливість отримання актуальної інформації зі стрілецької справи безпосередньо від її носіїв. Український регіон МКПС це велика і дружна сім’я, яка з радістю приймає нових стрільців і надає їм всіляке сприяння.

Стати членом МКПС
Українська