Що таке практична стрільба?

Унікальність практичної стрільби полягає в тому, що умови змагань з цього виду спорту якомога правдиво відтворюють умови реального застосування вогнепальної зброї. Будь то на полюванні, при виконанні службового обов’язку або при захисті Батьківщини.

Що таке практична стрільба?

На відміну від традиційних стрілецьких дисциплін, практична стрільба будується на принципі балансу трьох елементів: точності, потужності та швидкості. Інакше кажучи, стрілець повинен вміти не тільки потрапляти в ціль, але і робити це якомога швидше. Причому потужність зброї впливає на кількість очок. Адже чим потужніша зброя, тим складніше з неї стріляти.

Суму очок за поразку всіх мішеней поділена на час виконання — називають хіт-фактор, який є результатом вправи. Стрілець, що має найбільший хіт-фактор — перемагає в даній вправі та отримує найбільшу кількість очок яку можливо набрати на вправі. Решта учасників змагання на вправі отримують очки відповідно до процентного співвідношення свого хіт-фактора до хіт-фактора найкращого на вправі спортсмена. Змагання з декількох вправ виграє спортсмен, який набрав більшу кількість очок. Для більшої наочності набраним очкам найкращого стрільця встановлюється значення в 100%, а інші результати пропорційно перераховують у відсотки, що створює своєрідний рейтинг.

При побудові вправ мішені розташовуються на різних дистанціях, а мішена обстановка змінюється від змагання до змагання, аби спортсмени не звикли до одних і тих же умов стрільби. Все це робить практичну стрільбу одним з цікавих видів стрілецького спорту, змагання з якого відрізняються винятковою видовищністю і динамічністю.

Напевно, дуже важко знайти вид спорту, який вимагав би такого напруження нервів, концентрації інтелекту і фізичних сил спортсмена. Під час виконання вправи потрібно обробляти кожен постріл, набирати очки. Потрібно швидко рухатися, контролюючи положення зброї — за небезпечний рух пістолетом вас дискваліфікують змагання закінчені. Не можна промахуватися — це великі штрафні очки. Не можна стріляти в штрафні мішені — за їх поразки також слідують покарання. При цьому на вас тисне час — швидше, швидше… Під час цих “перегонів” потрібно тримати в голові весь “план гри”: в якій послідовності вражати мішені, як рухатися, де змінювати магазини та інше. Цей творчий процес захоплює стрілка, не даючи йому відчувати втому або нудьгу.

Стати членом МКПС
Українська